tel.+48 505 698 826      wycena@skb.net.pl

Modernizacja Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia

Rozpoczęła się modernizacja Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia. Słynny kompleks zostanie unowocześniony. Co to oznacza dla pacjena?

Rozpoczęły się prace modernizacyjne Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia w Uzdrowisku Ustroń, należącym do American Heart of Poland.. Remont obejmie nie tylko istniejące budynki, ale także dotyczy wprowadzenia nowych technologii, zakup wyposażenia, w tym nowoczesnego sprzętu medycznego oraz udoskonalenie infrastruktury. W efekcie pacjenci otrzymają jeszcze wyższy standard leczenia na Narodowy Fundusz Zdrowia.i dodac ze pracownicy lepsze warunku.

Uzdrowisko Ustroń to słynne w całej Europie centrum rehabilitacji i sanatorium. Swoją popularność zawdzięcza, między innymi, dzięki różnorodnorodnej ofercie świadczeń zdrowotnych, unikalnemu położeniu w samym sercu Beskidu Śląskiego, a także nieszablonowej architekturze.

– Modernizacja obejmuje zarówno roboty budowlane, jak i zakup wyposażenia, w tym nowoczesnego sprzętu medycznego. Powstanie między innymi poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz pięć poradni specjalistycznych (neurologiczna, ginekologiczna, chorób płuc) pracownia rezonansu magnetycznego, rozbudowana zostanie również poradnia kardiologiczna – mówi Agnieszka Zielińska, Project Manager American Heart of Poland.

Więcej łóżek na oddziałach i nowoczesny sprzęt medyczny

Niewykorzystana przestrzeń budynku UIZ o powierzchni ponad 1,2 tys. m kw., ramach inwestycji zostanie przeznaczona na potrzeby oddziałów stacjonarnych oraz zaplecza zabiegowego. Pozwoli to na zwiększenie liczby łóżek na oddziałach: rehabilitacji kardiologicznej, neurologicznej i ogólnoustrojowej oraz poprawę warunków funkcjonowania oddziału rehabilitacji pulmonologicznej.

Rozbudowana zostanie również baza zabiegowa: pracownie fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii, krioterapii, masażu limfatycznego i balneoterapii oraz zaplecze diagnostyczne placówki.

– Po zakończeniu modernizacji pacjenci będą korzystać z komfortowych, w pełni wyposażonych sal 1- i 2-osobowych z dostępem do łazienek, a w wydzielonych salach izolacyjnych i stanowiskach wzmożonego nadzoru kardiologicznego, obok nowych łóżek z materacami przeciwodleżynowymi, pojawi się także nowa aparatura diagnostyczno-zabiegowa. W nowoczesny sprzęt zostanie również wyposażona baza zabiegowa placówki – wyjaśnia Agnieszka Zielińska.

Instytutu Zdrowia w Uzdrowisku Ustroń jest placówką, do której pacjenci mają dostęp w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Analizując dane statystyczne, możemy zauważyć, że Uzdrowisko Ustroń utrzymuje średnią zajętość łóżek na poziomie 96% przez cały rok, co świadczy o wysokim zapotrzebowaniu na jego usługi. Instytutu Zdrowia w Uzdrowisku Ustroń jest placówką, do której pacjenci mają dostęp w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednym z punktów naszej misji jest zapewnienie wysokiego stadardu usług w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej. Zmodernizowane już ośrodki w UU nie ustępują pod względem jakości. Grupa American Heart of Poland zawsze stawia na wysoką jakość świadczonych usług. Wprowadzane innowacyjne rozwiązania i usprawnienia odpowiadają na potrzeby pacjentów oraz są spójne ze światowymi trendami opieki zdrowotnej – mówi Adam Szlachta, prezes Grupy American Heart of Poland.

Umowa na Generalne Wykonawstwo prac projektowych, budowlanych i instalacyjnych została podpisana z partnerem American Heart of Poland – firmą SKB LDR. Firma SKB LDR ma 34-ro letnie doświadczenia w budownictwie przemysłowym i obiektów służby zdrowia, a w szczególności szpitali. Na swoim koncie posiada remonty oraz przebudowy takich obiektów jak: Miejskie Centrum Medyczne im. dr Karola Jonschera w Łodzi, Szpital Pediatryczny im. dr J. Korczaka w Łodzi, Kutnowski Szpital Samorządowy oraz Szpital covidowy w Łodzi. Obecnie SKB prowadzi również przebudowę i modernizacje Szpitala Specjalistycznego w Brzezinach. Prace na obiekcie UIZ w Ustroniu wymagają od Generalnego Wykonawcy wyjątkowej koordynacji ze względu na historyczny charakter przedmiotowego obiektu.

. Remont przebiega z poszanowaniem beskidzkiej przyrody, dziedzictwa architektury modernistycznej oraz z myślą o podwyższeniu standardu leczenia i pobytów sanatoryjnych. Zakończenie przebudowy UIZ planowane jest na koniec 2025 roku, a jej najważniejszym efektem oczekiwanym przez pacjentów będzie podniesienie standardu oraz bezpieczeństwa prowadzonych terapii. W najbliższym czasie planowana jest również termomodernizacja budynku oraz modernizacja linii technologicznej kuchni borowinowej i solankowej.